Plugins - Maintenance - Stable (latest release) - en to es_EC translation catalogue (55 entries)

note: Author URI of the plugin/theme
en: http://fruitfulcode.com
es_EC: https://fruitfulcode.com

note: Description of the plugin/theme
en: Take your website for maintenance away from public view. Use maintenance plugin if your website is in development or you need to change a few things, run an upgrade. Make it only accessible by login and password. Plugin has a options to add a logo, background, headline, message, colors, login, etc. Extended PRO with more features version is available for purchase.
es_EC: Pon tu web en mantenimiento alejada de la vista del público. Usa este plugin de mantenimiento si tu web está en desarrollo o necesitas cambiar algunas cosas o ejecutar una actualización. Hazla accesible solo a los usuarios con contraseña. Este plugin tiene opciones para añadir un logotipo, un fondo, un titular, un mensaje, colores, acceso, etc. La versión PRO ampliada con más características está disponible para comprar.

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: http://wordpress.org/plugins/maintenance/
es_EC: https://es-ec.wordpress.org/plugins/maintenance/

en: Login
es_EC: Acceder

en: Lost Password
es_EC: Contraseña perdida

en: Password
es_EC: Contraseña

en: Username
es_EC: Nombre de usuario

en: User Login
es_EC: Acceso del usuario

en: You entered your login and password are incorrect!
es_EC: ¡El usuario y la contraseña introducidos son incorrectos!

en: You entered your password are incorrect!
es_EC: ¡La contraseña introducida es incorrecta!

en: You entered your login are incorrect!
es_EC: ¡El usuario introducido es incorrecto!

en: Permission access denied!
es_EC: ¡Permiso de acceso denegado!

en: Website will be available soon
es_EC: La web estará disponible pronto

en: Maintenance mode is on
es_EC: El modo mantenimiento está activado

en: Website is under construction
es_EC: La web está en construcción

en: Demo website
es_EC: Web de demostración

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
es_EC: Compra la versión <a href="https://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> con funcionalidad ampliada.  %1$s Si te gusta nuestro plugin, por favor, <a target="_blank" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">valóralo</a>, <a title="deja tus comentarios" href="%2$s" target="_blank">deja tus comentarios</a>.

en: Extended functionality
es_EC: Funcionalidad ampliada

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
es_EC: Zoner - Tema inmobiliario para WordPress

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
es_EC: Love.ly - Tema para WordPress sencillo y elegante

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
es_EC: ANAGLYPH - Tema para WordPress de una página / multipágina

en: Premium WordPress themes
es_EC: Temas premium para WordPress

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
es_EC: Puedes encontrar respuestas a tus preguntas en el <a target="_blank" href="https://wordpress.org/support/plugin/maintenance">foro de soporte</a>.<br>Puedes <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Plugin Maintenance">contactar con nosotros</a> para peticiones de personalización y sugerencias.<br>Por favor, visita nuestra web para aprender más sobre nosotros y nuestros servicios <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Have any questions?
es_EC: ¿Tienes preguntas?

en: Font family
es_EC: Familia de la fuente

en: Font color
es_EC: Color de la fuente

en: Background color
es_EC: Color del fondo

en: Upload Background
es_EC: Subir un fondo

en: Background image
es_EC: Imagen de fondo

en: Not available object.
es_EC: Objeto no disponible.

en: Select the page to be displayed:
es_EC: Selecciona la página a mostrar:

en: CSS Code
es_EC: Código CSS

en: Login On / Off
es_EC: Acceso activado / desactivado

en: Apply a blur
es_EC: Aplicar el difuminado

en: Background blur
es_EC: Difuminar el fondo

en: Blur intensity
es_EC: Intensidad del difuminado

en: Google Analytics ID
es_EC: ID de Google Analytics

en: Service temporarily unavailable
es_EC: Servicio no disponible temporalmente

en: Show admin bar
es_EC: Mostrar la barra de administración

en: Admin bar
es_EC: Barra de administración

en: Upload Logo
es_EC: Subir un logotipo

en: Logo
es_EC: Logotipo

en: Footer Text
es_EC: Texto del pie de página

en: Description
es_EC: Descripción

en: Headline
es_EC: Titular

en: Page title
es_EC: Título de la página

en: Support
es_EC: Soporte

en: Fruitful Code projects
es_EC: Proyectos de Fruitful Code

en: Pro version
es_EC: Versión Pro

en: Exclude pages
es_EC: Excluir páginas

en: Custom CSS
es_EC: CSS personalizado

en: General Settings
es_EC: Cambios generales

en: Google Web Fonts
es_EC: Fuentes web de Google

en: Standard Fonts
es_EC: Fuentes estándar

en: Save changes
es_EC: Guardar los cambios
